Październik - Pomagamy bezdomnym zwierzętom

Na początku października zorganizowaliśmy zbiórkę rzeczy dla bezdomnych zwierząt znajdujących się pod opieką Płockiego Towarzystwa Pomocy Zwierzętom ARKA.

Na zakończenie zbiórki mieliśmy przyjemność gościć Panią Sylwię Piasecką, która na codzień pracuje w naszym przedszkolu, ale również jest wolontariuszką w "ARCE". Uświadomiła dzieciom jak ważna jest pomoc bezbronnym, bezdomnym, niechcianym zwierzętom. Rozmawialiśmy o uczuciach, które zwierzęta posiadają, o tym jak nie należy się zachowywać w stosunku do zwierząt, a także o odpowiedzialności jaką podejmujemy biorąc do domu zwierzątko. Pani Sylwia zabrała ze sobą swojego pieska - Pioruna, którego kiedyś ktoś pozbył się, wyrzucił jak papierek do kosza. Piorun od razu zyskał sympatię dzieci, dostał dom i miłość jest pięknym, miłym i mądrym psiakiem, potrafi zrobić mnóstwo sztuczek za małą łakoć :) dlatego zanim zdecydujemy się na domowego przyjaciela warto pomyśleć o adopcji czworonoga. Dziekujemy Pani Sylwi i Piorunowi za przybycie :)