Fundacja Orlen -" Zdrowie dla Płocka"

W roku szkolnym 2023/2024 uzyskaliśmy środki finansowe z Fundacji Orlen w ramach programu  "Zdrowie dla Płocka".
W ramach otrzymanej darowizny dzieci miały możliwość korzystania z zajęć ruchowych, które odbywały się raz w tygodniu. Zajęcia pod hasłem "Rozładuj stres" prowadzone były przez trenera karate i cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci i rodziców.
Przedszkolaki uczestniczyły również w warsztatach plastycznych w Galerii działań Twórczych "Kolor i Forma" Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Zajęcia pod hasłem " Wybieram sztukę - moje emocje w twórczym świecie" odbywały się raz w miesiącu. W czasie trwania projektu, we wszystkich grupach wiekowych był realizowany program własny przedszkola pt. "Kocha, lubi, szanuje-wychowanie do wartości", którego realizację wzbogacały zakupione z otrzymanych środków finansowych pomoce dydaktyczne takie jak: książki wspomagające zrozumienie emocji przez dzieci w różnym wieku przedszkolnym, zwierciadła emocji, tunel do zabaw wyciszających, integracyjnych i rozładowujących stres.
Dzięki otrzymanym środkom zakupiony został również program multimedialny "Eduterapeutica- kompetencje emocjonalno- społeczne", który również wzbogacił zaplecze podczas prowadzenia zajęć w ramach programu własnego "Kocha, lubi, szanuje".
Darowizna została również wykorzystana do przeprowadzenia konkursu plastycznego dla dzieci z Miejskich Przedszkoli w Płocku "Kartka na dzień życzliwości.