X Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży

Gratulujemy fantastycznego sukcesu naszym przedszkolakom! 22 października w Płocku zakończyły się obrady X Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży. Na liście nagrodzonych i zakwalifikowanych do wystawy są dzieci z grupy V "Bystrzaki"
 Pierwsze miejsce w kategorii 3-6 lat
I nagroda Michał Myzia, lat 6

oraz 2 kwalifikacje na wystawę dla Emilii Kłosińskiej 6 lat oraz Kacpra Czwartka 5 lat. Prace zostały wykonane pod opieką artystyczną p. Lidii Bryner.

Tegoroczną inspirację stanowił fragment opowieści autorstwa Stefana Themersona ,,Poczta”. Na konkurs wpłynęło 311 prac plastycznych z 28 placówek oświatowych i kulturalnych. Komisja Konkursowa przyznała 45 nagród, 34 prace zakwalifikowała na wystawę pokonkursową, a 8 zdyskwalifikowała z powodu braku zgodności z wymaganą techniką. Konkurs realizowany był w ramach Festiwalu Themersonów. Zamiarem organizatorów było przybliżenie twórczości Franciszki i Stefana Themersonów, wybitnych artystów i płocczan. Celem konkursu była również popularyzacja wiedzy o technikach graficznych.

Link do wystawy  https://www.facebook.com/2167196953518892/videos/347604826478017/